Костадинов најави летен одмор догодина за семејствата од Струмица кои ќе згрижат деца годинава

540

Градоначалникот на општина Струмица Костадин Костадинов синоќа по презентацијата на националната кампања „Подај рака и промени живот – стани згрижувач“ на својот ФБ профил објави дека Општина Струмица ќе обезбедеи летен одмор догодина за сите семејства што ќе згрижат деца.

,,За децата кои останале без соодветна родителска грижа важно е да продолжат да живеат во познато опкружување, онаму од каде потекнуваат, со што ќе ги одржуваат трајните врски со поширокото семејство. Во знак на нашето вложување и почит кон згрижувачките семејства, јас, како татко на градот, ветувам и објавувам дека општина Струмица ќе обезбеди летен одмор за 2023 година за сите згрижувачки семејства кои ќе се пријават до крајот на оваа тековна годинa,, објави Костадинов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.