Колони возила за влез во Грција, се чека и до половина час на ГП Богородица за излез од Македонија

332

На граничните премини Богородица, Дојран, Меџитлија и Табановце има зголемена фреквенција за излез од државата и времето на чекање е околу 30 – 45 минути, велат од АМСМ.

Но, според камерите во живо од граничните премини најголемиот метеж од возила е на Богородица кон Грција, каде се чека подолго.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.