Кожув и Блокотехна пред своја публика во Гевгелија ќе играат за КУП титулата ?!

1388
Гевгелија ќе биде домаќин на завршницата од кошаркарскиот КУП на Македонија. Вака објави спротскиот портал Спорт1.мк повикувајки на свои извори.  Според порталот веста се очекува КФМ да ја потврди деновиве окако пропаднала лицитацијата за домаќин на КУП завршницата.Улогата на главен организатор ќе ја има општина Гевгелија,  во  заедничка соработка со прволигашите Блокотехна и Кожув.
Средбите од машкиот дел од Купот ќе се играат во градската сала во која настапува Кожув, додека натпреварите од женскиот турнир ќе се одиграат во салата во Негорски бањи, која е дом на тимот на Блокотехна. За КУП титулата  во игра се гевгелиските прволигаши Кожув и Блокотехна, Работнички, МЗТ Скопје Гостивар, Фени индустри, Куманово, Кожув и АВ Охрид.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.