Кирил Ричлиев најдобар тренер на Струмица за 2022 – Славе Велков втор, Ѓорѓе Стојчев трет

948

Стратегот на шампионот ОК „Струмица 47@72“ –Кире Ричлиев повторно беше избран за најдобар тренер на Струмица. Тој доби максимални 96 бода односно сите членови гому доделија по 12 како потврда на неговиот контуинитет со струмичката одбојка и низата од повеќе години освоени титули.

Второто место му припадна на тренерот на женскиот прволигаш „Тиверија“ Славе Велков, кој со тимот стаса до вицешампионската титула а паралелно е дел од стручниот штаб на селекцијајта У17.

Третото место го доби тренерoт на „Академија Пандев“ – Ѓорѓе Стојчев кој лани пандевци ги донесе до вицешампионската титула и обезбедија излез во фудбалска Европа а тимот го превзеде од зимскиот преоден рок.

Признанијата на најдобрите тренерти на Струмица им ги додели советникот Владимир Ристов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.