Кинескиот амбасадор Ѕуо во посета на Општина Ново, Село се разговарало за економска соработка

427

Во официјална посета на Општина Ново Село денеска беше Амбасадорот на Н.Р. Кина, Н.Е. Џанг Ѕуо, објави градоначалникот Ѓорге Божинов на својот Фејсбук профил.

,,На средбата разговаравме за економската соработка, како и за туристичките потенцијали на нашата општина, и можноста да биде посетена од туристи кои доаѓаат од Н.Р. Кина. Во блиска иднина ќе работиме на имплементација на проекти, кои ќе го потпомогнат економскиот развој на Општина Ново Село,, се вели во информацијата од градоначалникот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.