КБК Тим Зоран од Струмица ги собра медалите на Државното првенство – даде осум прваци !

738

Кикбоскерите на ТИМ Зоран од Струмица имаа одличен настап на Државното првенство во Скопје каде освоија вкупно 13 медали а 8 членови од овој клуб станаа Државни прваци во своите категроии. Според информациите кои доаѓаат од клубот освоени се 8 злата, 2 сребра и 3 бронзи

Со злато се закитија  Александар Арапов до 37 килограми во конкуренија на кикбоскери до 9 години, потоа Драган Пандев до 37 килограми до 12 години. Ана Стојанова до 12 години  конкуренција до 32 килограми додека нејзината колешка Танкица Коцева во истата категорија но до 42 килограми.

Злато освоија и Филип Коцев во кадетска конкуренција до 63 килограми, Ѓорги Делиовски до 79 киограми кај јуниорите а во сениорска конкуренција Ѓорги Делиовски и Александар Делиовски повторно беа неприкосновени.

Сребро освоија Кристијан донев, Велинчо Ѓеоргиев додека со бронза се закитија Антонио Ташков, Марија Петриова и Јосиф Младенов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.