Кај струмичко Триводи откриени 55 мигранти кои со возачот побегнале откако полицијата ги запрела

1032

Нов случај на криумчарење мигранти во струмичко, соопшти МВР на својата официјална веб страна. Имено вчера на локалниот пат кон Триводи било забележано товарно возило и кога полицијата го запрело, возачот и мигрантите побегнале за да потоа на терен бидат откриени 55 мигранти

,,На 21.08.2020 околу 04.00 часот, на локалниот пат кој води кон с.Триводи, струмичко, полициски службеници забележале товарно возило „ивеко“, без регистарски ознаки. Возачот, откако го забележал службеното моторно возило, запрел, излегол од товарното возило и побегнал, заедно со лицата кои биле во возилото. По извршениот преглед и претрес на теренот биле пронајдени 55 мигранти. За настанот бил известен Јавен обвинител. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.