Кај струмичко Сушица уапсен бугарски државјанин со 2.000 кутии цигари

1236

45-годишен бугарски државјанин е уапсен вчера од струмичката полиција заради сомнение дека извршил кривично дело „криумчарење“. Имено бугаринот во своето товорно возило превезувал 2000 кутии цигари кои биле откриени при контрола на магистралниот пат кај населеното место Сушица, соопшти МВР

,,На магистралниот пат во близина на с.Сушица, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица извршиле преглед на товарно возило „волво“, кое го управувал Г.С.К., при што пронашле и одзеле 2000 кутии цигари. За настанот бил известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“ информираа од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.