Кај струмичко Мокриево пронајден починат маж со изгореници, заминал да запали стрниште

862

Вчера околу 15.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атарот на с.Мокриево, струмичко, на место викано „Ниш Поле“, бил пронајден починат Ј.М.(70) од с.Мокриево со изгореници по телото.

По преземени мерки било утврдено дека тој претходно излегол да го запали стрништето, а откако не се вратил дома неговата сопруга го пронашла починат со изгореници. По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на семејството.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.