Кај Мрзенци, приведена гевгеличанка за издржување на затворска казна во Идризово

2325

Гевгелиската полиција вчера кај Мрзенци привелa 34 годишна гевгеличанка која требало да издржува казна затвор. Лишувањето од слобода било врз основа на судска наредба и жената била спроведена во затворот Идризово

,,Вчера на влез во село Мрзенци, гевгелиско, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија ја лишиле од слобода Б.Т.(34) од Гевгелија за издржување казна затвор. Таа била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната,,  соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.