Кај гевгелиско Миравци товарен воз удрил во патничко возило, почина едно лице

4111

На 30.08.2022 околу 11.05 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на влез во железничка станица Миравци-Гевгелија, товарен воз кој сообраќал од Трубарево кон Гевгелија, удрил во патничко возило „опел вектра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.И.(76) од с.Удово, валандовско, соопшти МВР

Од здобиените повреди на местото починал возачот Р.И., а смрт констатирал од лекар од Итна медицинска помош. Увид ќе се врши. Во моментот, железничкиот сообраќај на тој дел од пругата е во прекин.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.