Канал ВИС за дочекот на Нова година подготви специјална новогодишна програма за сите вкусови (видео)

3056

Регионалната ТВ Канал Вис од Струмица во интерес на гледачите од Југоистокот подготви специјална петчасовна ,,Новогодишна програма” која ја продуцираше во соработка со студиото ,,X аудио” на Горан Кукиќ со светлосни ефекти од ,,Риверсаунд” со аудио обработка и дизајн на звук со продукција на Горан и Иван Кукиќ. Во реализацијата на овој проект како што информираа од Канал ВИС работеле над 50 тина луѓе кои на гледачите им нуди одлична музика од сите жанрови во интерпретација на повеќе естрадни уметници.

Новогодишната програма на Канал ВИС започнува во 21 часот во која Горан и Ленче Кукиќ со групата Јупитер, Благица Калева, Зуица Лазова, Наум Петрески, Благица Павловска, Перо Христов, Благоја Грујовски,  Иван Кукиќ, Мирчо и Жана со група Интервали, Тони Крстев со сите свои гости направија вистинско музичко освежување интерпретирајки македонски изворни песни, свои хитови но и песни кои оставиле белег на балканските простори од фолк и рок сцената.

Како подршка на музичкиот дел се и Горан Алачки и Мишел Трајковски на хармоника, Јане Крстев на гајда и Кемал Агушев на саксафон. Во петчасовната новогодишна програма гледачите ќе имат можност да уживаат во еден музички времеплов со кој ќе се потсетат на сите хитови кое се белег на повеќе генерации

Новодишната програма на Канал ВИС можете да ја следите и на овој ЛИНК

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.