Казнети 76 возачи за брзо возење во Југоистокот, најмногу во Струмица

783

Вчера периодот од 12.00 до 18.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 76 прекршувања на брзината, од кои 33 на подрачје на Струмица, 21 на подрачје на Валандово, 14 на подрачје на Радовиш и 8 на подрачје на Гевгелија. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.