Казнети 24 возачи во Гевгелија и Радовиш кои возеле со брзина поголема од дозволената

2536

Полициски службеници во Радовиш и Гевгелија вчера вршеле акциски контроли врз учесниците во сообраќајот кои возеле со брзина поголема од дозволената. Според МВР 17 возачи на подрачјето во Гевгелија не се предржувале кон дозволената  брзина а 7 на територијата во Радовиш. Паралелно во акцискиот контроли регистрирани се и други 20 прекршока. Сите тие биле санкционирани од полицијата.

,,На 10.02.2021 полициски службеници од ОВР Радовиш спровеле акциска контрола над возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената, при што биле откриени 7 прекршоци. При контролата биле констатирани и 9 останати прекршоци. Истиод ден, на подрачјето на ОВР Гевгелија полициски службеници спровеле акциска контрола над возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле откриени 17 прекршоци за акциската контрола и 11 останати прекршоци. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани,, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.