Исплатени субвенциите на 13.000 тутунари, денес и утре ќе бидат исплатени преостанатите 4 000

452

Никица Бачовски директорот на Платежната агнеција за Зелена берза потврдува дека до денеска во изминатите 8 работни дена се исплатени субвенции за предадениот тутун кај 13.000 тутунари.

За денеска и утре потврдува дека ќе бидат исплатени уште преостанатите 4.000 тутунари со што комплетно ќе бидат подмирени обвските кон сите потпишани решенија за премијата за тутунот за реколтата 2021.

1.3 милијарди денари се исплаќаат на сметките на нашите тутунопроизводители.

фото: Зелена берза

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.