Изгубил контрола над мопед и се забил во паркирано возило во Радовиш, тешко повреден жител од Подареш

1557
Жител од населеното место Подареш се здоби со тешки телесни повреди, откако вчера управувајки мопед, изгубил контрола и удрил во паркирано патничко возило на улицата ,,Даме Груев’’ во Радовиш. Заради сериозноста на повредите лицето веднаш било префрлено во штипската болница а надележните извршиле увид на полициската станица до Радовиш
,,На 06.04.2020 во 13.40 часот било пријавено дека во Радовиш, на ул.„Даме Груев“ М.Т.(42) од с.Подареш, управувајќи мопед „гилера“, без регистарски ознаки, изгубил контрола над мопедот, удрил во паркирано патничко возило „рено“ и паднал на коловозот. Во незгодата М.Т. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Радовиш’’, стои во известувањето во МВР

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.