Значително поевтинување на горивата од полноќ, Регулаторна ги објави новите намалени цени

660

Цените на горивата се намалуваат вечерва од полноќ, соопшти Регулаторна комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 се намалува за два денари и ќе изнесува 91,5 денари по литар, Цената на ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава поевтино за два денари, и според новата цена ќе изнесува 94 денари.

Дизел горивото се намалува за три денари, и според новата цена ќе се продава по 93 денари по литар. Се намалува и цената на екстра лесното масло за домаќинство за три денари, и ќе изнесува 88 денари.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.