Знам дека ви е тешко, но останете дома – самоизолацијата е најдобра превентива против КОВИД-19, порача претседателот Пендаровски (видео)

877

Претседателот на државата Стево Пендаровски со видео порака апелираше до сите граѓани во Македонија да бидат дома за да се спречи ширењето на коронавирусот. Тој вели дека самоизолацијата е најдобра превентива против вирусот и дека мора да се издржи за да ги сочуваме нашите животи но и да им се помогне на немоќните и повозрасните наши сограѓани

,,Додека целиот свет е во потрага по вакцина и лек, самоизолацијата е најдобрата превентива против вирусот. Знам дека ви е тешко, но, мораме да ги сочуваме нашите животи, и да им помогнеме на немоќните и повозрасните.   Немаме друга опција во овој период освен да издржиме! Ве молам, не паѓајте со духот, сите заедно, ќе издржиме!,, стои во видео пораката на претседателот Пендаровски

Еве ја пораката на Пендаровски….

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.