За 6 часа во Југоистокот фатени и казнети 24 возачи – управувале возила под дејство на алкохол

883

Полициски екипи на СВР Струмица на подрачјето што го покрива Југоистокот, извршиле акциска контрола за откривање на возачи под дејство на алкохол. Акцијата била вчера во периодот од 16 до 22 часот. Како што објавија од МВР во овој период на патиштата во општините од Југоистокот откриени се 24 возачи кои возеле  под дејство на алкохол кои веднаш се санкционирани

,,На 08.11.2020 година во периодот од 16.00 до 22.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена ациска контрола за откривање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Во акцијата се откриени 24 прекршоци, кои се соодветно санкционирани”, стои во информацијата од МВР

Вчера имаше и акциска сообраќајна контрола на подрачјето на општина Гевгелија од страна на МВР при што беа казнети 121 возач и мотоциклисти  поради прекршување на сообраќајните правила и прописи

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.