За три часа утрово полицијата казни 15 возачи за брзо возење во Југоистокот, најмногу во Струмица

640

Во акциска контрола за санкционирање на возачи кои управувале возило со брзина поголема од пропишаната, утрово полициски припадници од СВР Струмица изрекле 15 казни.  Контролата била во периодот од 7 до 10 часот при што 14 возаи се казнети надвор од наслени места кои возеле брзо а еден во населено место, соопшти СВР Струмица

,,Денеска (14.12.2021) во периодот од 07.00 до 10.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управувале возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле санкционирани 15 возачи, од кои 9 на подрачјето на Струмица, 3 на подрачје на Радовиш, 2 на подрачје на Гевгелија и 1 на подрачје на Валандово. 14 од санкционираните возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место, а 1 во населено место,, стои во информацијата од СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.