За последните 24 часа санкционирани 14 лица од Југоистокот оти не носеле маски

703

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот
(26.01/27.01.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето,
евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 14 лица не
ја почитувалe, од кои 7 во Струмица, 3 во Валандово и по 2 во Радовиш и Гевгелија и
ќе следуваат соодветни мерки.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.