За последните 24 часа потврдени нови 53 случаи со КОВИД-19 и регистрирани 25 излекувани пациенти

1149

За последните 24 часа потврдени се нови 53 случаи со коронавирус најмногу во Скопје и Велес а излекувани се 25 пациенти, информираше министерството за здравство. Како што соопштуваат од ова министерство, од  25 те излекувани пациенти, 6 се испишани од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби кои во општа добра состојба заминуваат дома и 19 кои се се лекуваа во домашни услови.

Во изминатите 24 часа потврдени се 53  нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје – 13, Куманово – 9, Прилеп – 9, Тетово – 4, Струга -2, Велес – 12, Битола – 2, Македонски Брод -2.

Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 1170.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.