За време на полициски час тепачка меѓу двајца радовишани средe улица, полицијата ги приведе

1681

Вчера околу 18 часот за време на полициски час во Полициската станица во Радовиш било пријавено дека се случила тепачка помеѓу двајца радовишани на улицата ,, Шаин маале’’  и го нарушиле јавниот ред и мир. Како што соопштија од полицијата двете лица се приведени и противн нив ќе бидат поднесени по две кривични пријави како за нарушен јавен ред и мир така и за непочитување на забраната за движење.

,,На 15.04.2020 година во 18.00 часот во Полициска станица Радовиш било пријавено дека на улица „Шаин маале“ во Радовиш е нарушен јавниот ред и мир со мегусебна тепачка помегу Ш.Ш. (55) и Е.Д. (19) и двајцата од Радовиш. Лицата се лишени од слобода и по целосно документирање на настанот против нив ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавен ред и мир и кривични пријави за непостапување според здравствени прописи за време на епидемија, односно непочитување на полициски час’’, соопшти полицијата.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.