Заради градежни работи, патот од Ново до Старо Владевци ќе биде затворен до 30.01 а сообраќајот пренасочен

216

Општина Василево информира дека поради изведување на градежни работи на локалниот пат Ново Владевци – Старо Владевци, во деновите четврток, петок, сабота и недела, (27,28, 29 и 30 01.2022 година)   ќе има прекин во одвивањето на сообраќајот на споменатиот локален пат. Сообраќајиот ќе се врши по околниот земјен пат, познат како каменица.

Според планираните активности на  изведувачот, од  понеделник, 31.01.2022 г. состојбата ќе биде нормализирана и локалниот пат Ново Владевци – Старо Владевци повторно ќе биде отворен за користење.

Имајќи го предвид крајниот бенефит од реализацијата на овој проект, општина Василево како инвеститор очекува фер однос и разбирање од засегнатите учесници во сообраќајот  во  наведените денови.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.