Загина возач на автомобил кој излетал пред Босилово и се забил во дрво

2624

Претпладнево на патот Струмица – Босилово околу 11 часот се случи сообраќајка во која едно лице го загуби животот. Според првичните информации несреќата се случила на влезот кај Босилово каде од засега непознати причини излетало возило марка ,,Фиат Брава’’ и се забило в околните дрва а од провредите на лице место животот го загубил возачот на возилото.

Од силината на ударот возилото е целосно смачкано заради што морале да интервенираат и пожарникарите  од ТППЕ од Струмица за да го ослободат телото на возачот. Полицијата врши увид која и понатаму апелира да се почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.