Заврши турнирот во мал фудбал Благој Истатов во Струмица – Фото од најдобрите екипи и поединци !

2727

Екипата Гостилница кај Џек од Скопје го освои турнирот посветен на Благој Истатов и паричната награда од 600 илјади денари во Струмица откако во големото финале славеше против Кеги Моби Велес со 4:1. Играчите од Скопје заслужено славеа во финалето каде ја имаа доминацијата и контролата на играта

Во малото финале славеше екипата на Андринико која освои парична награда од 100 илјади денари. Тие во борбата за трето место беа подобри од Токи Еднокуќево составена од играчи од Србија со 4:1

За најдобар играч на турнирот е прогласен Драган Петровиќ од победничкиот тим кој постигна два гола во големото финале додека за најдобар голман Енсар Фера исто така од екипата на Гостилница кај Џек. За најдобар голгетер  или стрелец е прогласен Тале Трајков од екипата на Кеги Моби од Велес

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.