Забранет е сообраќајот за тешки товарни возила на улицата „Цветан Димов“ во Струмица

775

Денеска се асфалтираше улицата „Цветан Димов“ на потегот од  булеварот „Ленинова“ до улицата „бр.4 – Парк“. Во наредните три дена се забранува движењето на тешки товарни возила на оваа улица, соопшти општина Струмица

Во известувањето до медиумите, во деновите на забрана, тешкиот товарен сообраќај се пренасочува од улицата „11-ти Октомври“, преку улицата „Кирил Динков“ позади „Грозд“ кон улицата „Цветан Димов“.

Апелираме за разбирање и почитување на оваа времена мерка, велат од општина Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.