Жител од струмичко Муртино доби милионерски Џек пот од Државната видеолотарија

2463

Никола Алачев од струмичкото населено Муртино доби 8.442.127 денари или околу 137 илјади евра откако го освои вториот „Супер милионер Џек пот“ на Државна видеолотарија играјки во „Спортлајф“ во селото. Информацијата ја објави и самата Државна видеолотарија на ФБ каде соопшти дека добивката паднала пред два дена конкретно на 25 март.

,,Во нашите простории пристигна заедно со семејството, возбуден и сè уште во неверување. Вели дека кога ја освоил добивката, прво излегол на воздух, да се соземе. Планира да си купи стан во Струмица и нов автомобил” објави Државна видеолотарија на својата фан страна

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.