Жител од радовишко Злеово тешко повреден – со возило удрил во столб од бензинска во Владевци

746

Синоќа во 19.30 часот било пријавено дека на магистрален пат А4 Струмица-Радовиш, во с.Владевци, на бензинска станица, патничко моторно возило “опел тигра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Б.К.(40) од с.Злеово, удрило во бетонски столб.

Со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.К. Увид на лице место извршила екипа од СВР Струмица.

Со возило удрил во бетонски столб од бензинска,

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.