Жител од Ново Коњарево кој работи во странство, донираше опрема за пожарникарите во Ново Село

1233

Жител од населеното место Ново Коњарево кој живее и работи во странство денеска донираше опрема за пожарникарите во Ново Село. Веста ја објавиа струмичките пожарникари на својата ФБ страна каде соопштија дека е добиена заштита лична опрема и тоа интервентна облека, шлемови и сигурносни појаси. Не се открива идентитетот на лицето кој донираше но е најавена уште една донација за пожарникарите во Ново Село

,,Денес во ТППЕ Струмица, испостава Ново Село беше донирана опрема која се состои од лична заштитна опрема (интервентна облека, шлемови и сигурносни појаси) . Донацијата е од жител на с.Ново Коњарево кој е на привремена работа во странство и кој сакаше да остане анонимен. Во наредниов период по негово кажување ќе биде донирана уште повредна опрема за пожарникарите,, е објавено на ФБ од страна на ТППЕ Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.