Жител од Гевгелија почина во сообраќајка во близина на Три Чешми кај Штип

5259

Утрово во близина на населбата Три Чешми кај Штип се случи сообраќајка во која животот го загуби 36 годишен жител од Гевгелија, соопшти МВР. Во сообраќајката учествувале патничко возило „голф“ со гевгелиски регистарски ознаки и товарно возило „ман“ со косовски национални ознаки.

,,На 06.02.2023 околу 05.35 часот во СВР Штип било пријавено дека кај клучка со автопат Штип-Миладиновци, во близина на населба Три Чешми – Штип, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од И.К.(36) од Гевгелија и товарно возило „ман“ со косовски национални ознаки, управувано од О.Б.(26) од с.Блаце, скопско.На местото на несреќата од здобиените повреди починал возачот на патничкото возило, а смрт констатирал лекар. Додека, возачот на товарното возило се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип. Увид извршила екипа од СВР Штип,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.