Жител од гевгелиско Миравци лишен од слобода, полицијата пронашла кај него торба со марихуана

3200

Вчера околу околу 18 часот од слобода бил лишен 24 годишен жител од населеното место Миравци – Гевгелиско кај кого, припадници на гевгелиската полиција пронашла торба со марихуана а на месноста викана ,,Лгот’’ во атарот на ова село, во насад биле пронајдени и повеќе засадени стебла на марихуана (канабис) што е спротивно на законската регулатива

,,На 08.09.2020 околу 18 часот бил лишен од слобода С.К. (24) од с. Миравци на место викано „Лгот“, во атар на с.Миравци,гевгелиско. Кај него е пронајдена торба во која имало канабис, а во насадот биле пронајдени уште пет стебла од растението „Cannabis Sativa“ кои пријавениот ги имал засадено. По издадена судска наредба бил извршен претрес во домот на пријавениот. С.К. бил лишен од слобода  од полициски службеници од Полициска станица Гевгелија и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.’’, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.