Жител од Богданци тешко повреден во сообраќајка меѓу моторцикл и патничко возило, префрлен на клиниките во Скопје

2211

Вчера во утринските часови на улицата ,,Маршал Тито’’ во Богданци се случи сообраќајка во која 57 годишен жител од Богданци е тешко повреден и префрлен на клиниките во Скопје, соопшти СВР Струмица. Според информациите сообраќајката се случила помегу моторцикл ,,Lingken’’ и патничко моторно возило ,,Сеат алхмбра“.

,,На 15.04.2020 во 07.30 часот на улица „Маршал Тито“ во Богданци е случена сообракајна незгода помегу моторцикал марка „Lingken“ без регистарски броеви, управувано од С.Н. (57) од Богданци и ПМВ „сеат алхамбра“ со  струмички регистерски ознаки, управувано од П.А. (36) од с. Градашорци, струмичко. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на моторциклот, кој е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје’’ соопштија од струмичката полиција

Увид на  местото извршила екипа на Полициска станица Гевгелија која треба да ги открие причините за сообраќајката.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.