Жител на струмичко Нова Маала бил претепан и ограбен во неговиот дом и завршил во болница

585

56 годишен жител од Нова маала општина Василево синоќа бил претепан и ограбен во неговиот дом. случајот е пријавен во полицијата од каде соопштија дека заедно со јавен обвинител извршиле увид на местото на настанот. Новомаалецот бил префрелен во струмичката болница за укажување на лекарска помош

,,На 24.01.2022 во 20.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека М.О.(56) од село Нова маала, струмичко, бил физички нападнат во неговиот дом, при што му биле нанесени повреди и му биле одземени пари. М.О. бил пренесен во Медицински центар Струмица за укажување на лекарска помош, а увид на местото извршиле Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица и екипа на СВР Струмица,, стои во оопштението од СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.