Жител на струмичко Куклиш пронајден мртов во езеро, телото предадено на обдукција

1821

МВР информираше дека утрово во вештачко езеро во близина на хотел во Струмица е пронајдено машко мртво тело. По извршениот увид е констатирано дека станува збор за жител на населеното место Куклиш струмичко. На местото каде што беше пронајдено телото извршен е увид од страна на полициски службеници во присуство на надлежен јавен обвинител a истото од водите на езерото е извадено од четири пожарникари од ТППЕ Струмица

,,Утрово околу 07.00 часот во вештачкото езеро во близина на хотел во Струмица, пронајден е починат Џ.Ј (55) од с.Куклиш, Струмичко. Извршен е увид од увидна екипа во присуство на Јавен обвинител од ОЈО Струмица, по чија наредба телото на починатиот е предадено на обдукција’’, стои во информацијата на МВР

фото: Пожарникари Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.