Жителка на Габрово струмичко со тешки повреди откако изгубила контрола со возилото кај Свидовица

3875

Вчера во 20:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат помеѓу селата Куклиш и Свидовица, струмичко, С.Ц.(21) од село Габрово, управувајки патничко возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото удрила во банкина, соопштија денеска од МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Ц., констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.