Жители од струмичко Баница со стапови се тепале за паркинг за пазар во кочанско Облешево,сите ќе добијат казни (видео)

3473

Две групи со жители од струмичко Баница заработија прекршочни пријави откако вчера со дрвени стапови се тепале за паркинг прсотро за нивните камиони во непосредна близина на автобуското стојалиште во Облешево-кочанско. Како што информираше МВР расправијата започнала со меѓусебни недоразбирања  за паркигн за да продаваат зеленчук која потоа преминала во физичка пресметка за што ќе одговораат за нарушување на јавниот ред и мир.

,,Вчера околу  12:15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на автобуското стојалиште во село Облешево, поради меѓусебни недоразбирања околу паркирање возила, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две групи на лица, сите од село Баница, Струмичко. Од страна на полициски службеници на сите учесници во пресметката изготвени им се записници за констатиран прекршок по член 11 став 3 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир“, соопшти МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.