Жителите на општина Ново Село кои имат штети од невремето да пријават до Комисијата за проценка на штети

505

Првиот човек на Општина Ново Село Ѓорге Божинов на својата ФБ страна објави дека Своетот денеска одржал вонредена седница при што е формирана Комисија за проценка на штети од елементарни непогоди кои треба да извршат увид кај сите кои што претрпеа штети од вчерашното невреме.

,,Граѓаните кои имаат претрпено штета од вчерашното невреме да дојдат во Општината и да пополнат барање за увид од Комисијата,, стои во апелот од градоначалникот Божинов

Вчера жители на општина Ново Село споделија видеа од невреме проследено со град и пороен дожд од повеке населени места при што соопштија дека се уништени посеви кои се на отворено а најпогодени биле подбеласичките села каде на големо беше засаден бостанот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.