Ерик Мејер Заменик шеф на мисијата на Амбасадата на САД во Македонија во посета на Општина Струмица

522

Градоначалникот Костадин Костадинов денеска оствари средба со г. Ерик Мејер, Заменик шеф на мисијата на Амбасадата на САД во Република Северна Македонија и советникот во Амбасадата, г. Митко Бурчевски.

На средбата разговараа на актуелни теми и новите предизвици со кои се соочува општина Струмица, при што градоначалникот Костадинов, потврди дека и во време на криза, заедно со општинската администрација и Советот на општина Струмица  успешно ја менаџираат Општината и ги реализираат ветените проекти.

Во името на досегашната плодна соработка, и Костадинов и Мејер потенцираа дека продолжуваат уште повеќе да ги негуваат взаемното пријателство и поддршка.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.