Едно лице e потешко повредено во сообраќајка пред влезот на струмичко Дабиле ( фото)

3200

Едно лице е потешко повредено во денешната сообраќајка што се случи на патот Струмица – Ново Село  пред влезот на населеното место Дабиле. Во сообраќајката учествувале такси возило и камион при што шоферот на патничкото возило односно таксистот се здобило со повреди за што интервенираше од брзата помош од Струмица.

На местото на настанот излегоа екипи и од СВР Струмица од каде потврдија дека околу 12 часот се случила сообраќајна незгода и нивни екипи вршат увид  при што едно лице е повредено и префрлено во струмичката болница. Повеќе детали ќе соопштат после увидот од нивните екипи

За време на увидот сообраќајот кон Ново Село се одвиваше преку споредни патишта од кај населеното место Сачево

Фото Б. Ивановски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.