Драма на инфективно во Струмица – насилнички украле починат пациент со се кревет а надвор ги чекало комбе

1358

Драма утрово на инфективно во Струмица каде поголема група насилнички влегле во амбулантата и со сила го зеле пациентот кој шпто починал. Го зеле со се кревет а надвор ги чекало комбе со кое било транспортирано до својот дом. Инцидентот се случил околу 9 часот. На амбуланатата бил донесен оти имал зголемен крвен притисок и отежнато дишење вели директорот на болницата Наќе Гогов

,,Пациентот бил хронично болен . Имал потешкотии во дишењето, зголемен крвен притисок, дијабет. И после давањето на терапијата во присуство на сопругата и ќерката лицето починало  по што за некој минута дошла поголема група која насилнички влегла на амбулантата и со се кревет го зеле починатиот пациент надвор од сите протоколи. Паралелно упатувале пцовки и закани кон вработените на ифнективното,, вели Гогов кој кажа дека на амбулантата на пациентот не му бил земен ковид брис бидејки само што бил примен

Како директор најави пријава кон сторителите со оглед дека биле вознемирани и загрозени на работното место и побара да се прекинат сите омаловажувања на здравствените работници .

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.