Драгана од Струмица повторно блесна во ,,Ѕвездите на Гранд“, ги доби сите шест гласа од жирито ! (видео)

2913

Младата Драгана Костова од Струмица ги освои симпатиите на жирито од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ и со шест гласа се пласираше во третиот круг од ова музичко натпреварување. Таа како преставник од тимот на Марија Шерифовиќ, ги отпеа песните ,,Хајде онда ништа’’ од Тијана Богичевиќ и ,,Моли моли’’ од Јована Николиќ а зад сцената беа нејзините родители и сестра како поддршка.

Шерифовиќ која изрази задоволство од пеењето на Драгана кажа дека првата песна ја отпеала фантастично но во втората имала мали грешки. Жирито кажа дека 16 годишната Драгана од Струмица е огромен талент и успеала да се носи со двете тешки песни, но во иднина ќе мора да се внимава во изборот на песни

,,Девојчето пееше одлично. Го наградувам потенцијалот. Вистина е дека си огромен талент и не се сомневаме дека Марија ќе направи одлична работа со тебе’’ беа коментарите за младата Драгана од Струмица од страна на жирито

Костова учествуваше и во шоуто ,,Неки нови клинци’’ кога го освои второто место. Таа тогаш во финалето собра околу 9500 гласови и постојано имаше позитивни коментари од жирито.

Како изгледаше настапот на младата струмичанка, може да видите во видеотото од 21 минута

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.