Зетов избран за млад спортист на Струмица за 2021, на врвот и Галабовска и Гудев

1811

Кошаркарот на второлигашот  Струмица Димитар Зетов кој има 16 години е прогласен за најдобар млад спортист на општина Струмица з аминатата година. Зетов кој е член на М15 и М16 кошаркарската репрезентација на Македонија доби 64 поени од стручното жири

Второто место и припадна на фудбалерката Теона Галабовска капитенката на кадетскито состав на ЖФК Тиверија додека третото место на Теодор Гудев од КК Ролинг 08

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.