Децата од четири генерации на Академија Пандев и една на Беласица меѓу најдобрите на ,,Пандев КУП 2020’’

3037

Младите фудбалерчиња на Академија Пандев во генерациите 2006, 2007, 2010 и 2011 година но и децата од ФК Беласица генерација 2006 освоија едно од трите места во своите конкуренции на последното издание на ,,Пандев КУП 2020’’ што се одржа во Струмица, Турново и Дојран. Станува збор за турнир кој традиционално се одржува за дечиња фудбалери од повеќе генерации а годинава на истиот учествуваа вкупно 70 екипи од пет држави

Вкупно беа одиграни околу 150 натпревари во сите 6 генерации при што дечињата постигнаа дури 600 голови. Во генерацијата 2006 Филип Митев од Академијата е избран за најдобар играч а во генерацијата 2010 Матеј Бојчевски

Спортскиот портал Екипа објави фотогалерија од доделувањето на признанијата но и расплетот на сите најдобри екипи во шестте генерации на деца од ,,Пандев КУП 2020’’ кој заврши вчера со одигрување на финалните мечеви во Струмица

Повеќе на Екипа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.