Детското игралиште кај Шпики во Струмица готово, Костадинов најави реализација на други десетина

741

Детското игралиште Шпики доби нов лик. Со пари на општината во висина од околу 24 илјади евра целосно е реконстурирано ова детско игралиште при што е инсталирана нова комбинирана играчка а уредена е и целата површина од 650 метри квадратни. Како што кажа градоначалникот истото било по барање на децата преточени како иницијатива од советникот Зоран Костадинов.

,,Нов лик и функција на игралиштето на улицата „11-ти Октомври“ или популарно наречено „Шпики“ на површина од 650 метри квадратни со комплетна опрема,, објави градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов на својот ФБ профил по ставањето во функција на ова игралиште кој подвлече повеќе детски игралишта за поздрави деца

Градоначалникот Костадин Костадинов најави дека во ова 2022 година ќе бидат реализирани десетина други детски игралишта со оглед на одлуката на Советот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.