Детонит Плачковица со пресврт до победа против Пехчево – Беласица и Кожуф поразени (ВИДЕА)

703

Радовишки Детонит Плачковица успеа да слави против тимот на Локомотива од Пехчево во рамките на 10 тото првенствено коло. Победата ја заверија во судиското надополнување на мечот откако во два наврати гостинскиот состав од Пехчево имаше водство. Но радовишани не се откажаа од целиот плен со кој останаа во трката за висок пласман на второлигашката табела. За Детонит Плачковица ова беше 6 победа

Струмичка Беласица не супеа да извлече поволен резултат на гостувањето во Битола каде Пелистер со голот на Никола Наумоски во првото полувреме славеше победа

Пораз претрпе и Кожуф во Гевгелија и тоа на свој терен од Гостивар со 3:0. Каланоски, Стојчевски и Пеев беа стрелци за гостите од Гостивар

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.