Десетина села во струмичко денеска со двочасовен прекин на елекричната енергија

939

Од ЕВН  информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, во текот на денешнио ден  – петок, 24 април ќе има прекини на електричната енергија во повеќе населени места.

Според известувањето, прекини ке има  и тоа: од 09:00 до 11:00 часот во Секирник, Сушица, Турново, Штука и Иловица – општина Босилово , а од 11:00 до 13:00 часот во Мокрино, Мокриево и Зубово – општина Ново Село.

Од ЕВН  додават дека денеска ќе има и краткотрајни прекини и во селата Борисово, Колешино, Габрово и дел во Банско.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.