Денешниот инцидент на инфективно во Струмица, на големо пренесен од српските медиуми

914

’’Украдоа мртво тело со кревет- во акцијата учествуваа 20 лица’’ , ’’Роднини и пријатели го киднапираа починатиот од болницата заедно со креветот’’, се дел од насловите во српските медиуми по денешниот инцидент на инфективното одделение во Струмица. Српските повикувајки се на медиумите од земјава ја пренесоа веста дека, група струмичани како на филм го зеле  телото на 49 годишниот струмичанец кој утрово почина само 15 минути откако бил примен на инфективната амбуланта во Струмица.

Освен за овој српските медиуми пишуваат и за тепачката пред струмичкиот суд кога две групи на струмичани кои водат судски спор за кривично дело ,,тепачка’’ после излегувањето од судската зграда почнале расправија која преминала во физичка пресметка

Инаку струмичката полиција и за двата инцидента објави дека се работи на расветлување на случаите.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.