Дел од центарот на Струмица ќе биде затворен за сообраќај заради карневалот – еве кои улици !

1038

Организациониот одбор на Струмичкиот карневал во соработка со СВР Струмица, а заради безбедно одвивање на главната карневалска поворка, ги информира граѓаните, сопственици на возила, дека на 25 февруари (сабота) со почеток од 14:00 часот ќе ги затвори за сообраќај улиците во централното градско подрачје:

  • Булевар „Маршал Тито“, од потегот кружен тек кај главна пошта до подземната гаража на плоштадот „Гоце делчев“,
  • Улицата „Ленинова“, од потегот на раскрсница со улицата „4-ти јули“ (кај ТЦ „Глобал“) до хотел „Централ“,
  • Улицата „Сандо Масев“, на потегот од хотел „Централ“ – зграда на Општина Струмица, до кружен тек викан „кикирика“ на улица „Невена Стојкова“.

Се молат сите граѓани кои вообичаено паркираат возила на улиците со делниците кои ќе бидат затворени, истите да ги отстранат пред 14:00 часот на 25 февруари (сабота), заради непречно одвивање на карневалската поворка.

Возилата што ќе останат на наведените улици ќе бидат отстранети со Пајак службата на сметка на сопствениците.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.