Две патнички и едно товарно возило се судрија на излезот од Струмица (фото/видео)

10383

Попладнево на излезот од Струмица кон населеното место Дабиле се судрија две патнички и едно товарно возило. Според првичните информации направена е матријална штета кај сите три возила.  Заради сообракајката неколку минути отежнато се одвиваше сообраќајот на овој потег конкретно од Струмица кон Дабиле.

Засега не се знаат причините како настанала сообраќајката. На терен излезе и полицијата која вршеше увид и треба да утврди како настанал сударот мегу трите возила. Веста ја потврдија и од СВР Струмица од каде соопштија дека сообраќајот е нормализиран.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.